Kawa jako ekskluzywny prezent

Jeśli zastanawiasz się, co kupić swojej przyjaciółce, szefowi, teściowej czy kontrahentowi, pamiętaj, że kawa jako prezent sprawdzi się w niemal każdej sytuacji! Oczywiście, nie każda kawa jest taka sama, więc podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz jak wybrać prezent dla miłośnika kawy.

Aby wybrać idealną kawę, warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Jeśli nie wiesz, co jest ważniejsze – cena, zapach, czy wygląd opakowania, to jesteś we właściwym miejscu!

Pierwszym kryterium powinna być forma kawy. Możesz wybrać kawę rozpuszczalną, mieloną lub ziarnistą. Jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować, pije wyłącznie kawę rozpuszczalną i trudno ją przekonać do innej formy, zainwestuj w taką, jednak pamiętaj, że jest to najmniej atrakcyjna forma kawy.

Kawa mielona jest bardzo uniwersalna, ponieważ zachowuje pełnię aromatu, a ziarna kawowca są już zmielone. Można ją parzyć na różne sposoby i nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń.

Kawa ziarnista natomiast wymaga zmielenia, ale sama w sobie jest bardzo efektowna, a podczas mielenia wydziela niesamowity aromat. Warto jednak wiedzieć, czy osoba, którą obdarowujemy, posiada młynek do kawy. Jeśli nie, może warto dołączyć go do prezentu?

Jeśli chcesz zaskoczyć bliską osobę prawdziwą paletą smaków, wybierz smakowe kawy na prezent. Oczywiście, również tu znajdziesz coś miłego dla każdego. Jeśli wiesz, że obdarowany uwielbia słodycze, możesz pokusić się o aromaty tiramisu, ptasiego mleczka czy Rafaello. Amatorzy owoców ucieszą się z kawy z aromatem śliwkowym czy dodatkiem pomarańczy, natomiast ci, którzy lubią mocniejsze trunki, mogą rozsmakować się w kawie z aromatem malibu, grzanego wina czy whisky.

Kawa podarowana drugiej osobie to nie tylko napój. To także chwila relaksu, zadumy lub pobudzenia. Jeśli wahasz się w wyborze, postaw na zestaw prezentowy, który będzie zawierał różnorodność smaków, co da możliwość próbowania i smakowania… a to przecież najbardziej kochają prawdziwi kawosze!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top