Rodzaje mielenia kawy

Manufaktura Kraftowa oferuje szeroki wybór rodzajów mielenia kawy, aby dostosować się do indywidualnych preferencji i sposobu przyrządzania kawy. Ostatnią czynnością przed zaparzeniem kawy jest jej zmielenie, którego stopień należy dobrać do sposobu przyrządzania kawy. Kawa świeżo zmielona przed zaparzeniem zawsze smakuje lepiej, dlatego warto mielić kawę we własnym zakresie tuż przed zaparzeniem.

Manufaktura Kraftowa oferuje mielenie w trzech różnych stopniach: drobnym, średnim i grubym, a także kawę w ziarnach, której mielenie można dokonać we własnym zakresie. Stopień mielenia najlepiej dobrać do sposobu przyrządzania kawy – do ekspresów potrzebna jest kawa drobno zmielona, do kawy zaparzanej w dzbanku, dripie czy aeropresie – grubo. Generalna zasada dotycząca mielenia kawy jest taka, że im kawa jest dłużej zaparzana, tym grubszy powinien być stopień zmielenia, ponieważ dłuższy kontakt z wodą wymaga większych drobin kawy.

Jeśli nie posiadasz młynka lub po prostu nie lubisz mielić kawy, Manufaktura Kraftowa oferuje bezpłatne mielenie kawy (przy zakupie dowolnej kawy) w wybranym przez klienta stopniu mielenia. Jednakże zawsze warto zainwestować w dobry młynek i mielić kawę samodzielnie tuż przed zaparzeniem, aby cieszyć się pełnią jej smaku i aromatu.

 

 

Mielenie grube: French press, kawa na zimno (cold brew),

Mielenie średnio grube: Kawiarka, filtry z płaskim dnem, Clever Dripper

Mielenie średnie: Chemex, metody przelewowe, syfony

Mielenie średnio drobne: Filtry w kształcie stożka, duża część ekspresów automatycznych, Aeropress, espresso

Mielenie drobne: kawa po turecku (tygielek)

 

Shopping Cart
Scroll to Top